Nové produkty

SWAROVSKI

Čo je krystal SWAROVSKI?


swarovski srdiečko sperkovnica.euSwarovski je luxusná značka kryštálových kameňov, ktorú vyrába firma Swarovski AG. Kryštálové kamene SWAROVSKI lámu svetlo na dúhové spektrum. Tým sa líši od kryštáľových kameňov bežných, ktoré svetlo iba odrážajú bez dúhového spektra.
Kryštály SWAROVSKI predstavujú celosvetové myšlienky podporujúce novinky, trendy a tvorivosť v oblasti brúsených sklenených kameňov na luxusných šperkoch, módnych doplnkoch, interiérovom zariadení, v oblasti kultúrneho života a priemyselného výskumu a rozvoja.
SWAROVSKI kryštály sú celosvetovým symbolom skvelej remeselnej zručnosti, kvality, kreativity, originality, extravagancie a osobného kúzla.

 

Crystallized - Swarovski Elements

  

logo swarovski elements sperkovnica.euSwarovského komponenty (Swarovski components) sú kryštáľové elementy (napr. srdiečka, kocky, slzy a mnoho ďalších.), ktoré umožňujú vytvárať šperky akéhokoľvek charakteru. Tieto komponenty sú vyrábané spoločnosťou Swarovski a sú označované pod jej značkou Crystallized - Swarovski Elements. Ľudia si často mýlia šperk swarovski a šperk s použitím Swarovski Elements. Takýto šperk je samozrjeme plnohodnotný a certifikovaný spoločnosťou swarovski, pokial samozrejme nejde o falzifikát.

Tieto kryštáľové komponenty sú vyrábané v rôznych tvaroch a v mnohých farebných prevedeniach a sú dodávané mnohým dizajnérom a výrobcom šperkov, či iného tovaru.

 

ČO JE SWAROVSKI A ČO NIE JE SWAROVSKI?


Klenoty a šperky Swarovski a kryštály Swarovski sú dve rôzne veci. Kryštálov Swarovski, ktoré sú vyrábané výhradne firmou Swarovski majú certifikát a obsahujú logo Swarovski. Potom sú tu šperky Swarovski, ktoré sú vyrábané aj rôznymi klenotníkmi - firmami či jednotlivcami za použitia kryštálov Swarovski. Tieto šperky bývajú rôznej kavlity, spravidla však vyšší, nekvalitne spracované šperky tretou firmou s kryštálmi Swarovski sú skôr výnimkou.

Úplne iným príbehom sú falzifikáty, pocházající hlavne z Číny či Hong Kongu. Istotu je, keď Vám obchodník predávajúci šperky s kryštálmi Swarovski na požiadanie predloží certifikát. Na to však musí špekry Swarovski predávať vo veľkom. V každom prípade, je ľahké rozlišovať medzi Výrobakmi Swarovski a výrobkami ktoré obsahujú kryštály Swarovski. Pokojne sa v predajni v eshope spýtajte, je to lepšie ako potom pri odovzdávaní darčeka vydávaného za "Swarovski" zažijete menšie spoločenské haló. Na našom portály sperkovnica.eu sa o pravosť nemusíte báť.

Swarovski je luxusná značka brúsených kryštáľov a skla vyrobených firmou Swarovski AG v Rakúsku. Daniel Swarovski, ktorí sa narodil v roku 1862 v Severných Čechách vo vtedajšej Rakúskej monarchii vymyslel elektrický brúsiaci prístroj, ktorí si dal v roku 1892 patentovať. Tento prístroj mu umožnil vyrábať jedinečné výrobky brúseného kryštáľu, sklenenéj bižutérie a šperky.

 

Falzifikát SWAROVSKI


Za viac ako sto rokov sa firma Swarovski stala synonymom vynaliezavosti a inovácií (hlavne kôli svojej jedinečnej technológii). Tiež sa stali popredným výrobcom kryštálov, ktoré na výrobu svojich šperkov využívajú dodnes klenotníci celého sveta. Pravdou je, že veľa klenotníkov tiež ťaží s dobrého mena fimry Swarovski, aj keď ich finálny produkt - šperky - sú už scela iným produktom.

To ale automaticky neznamená, že tieto šperky sú o niečo horšie, naopak, talentovaní klenotníci celého sveta vo väčšine prípadov dokážu Swarovského kryštály využiť pri výrobe šperkov znamenite. Smutnějším prípadom sú falzifikáty.

Swarovski taktiež vyrába vlastné finálne produkty - šperky, bižutériu, módne doplnky, výzdobu interiérov a pod Úplne najcennejšie kúsky sú potom predmety, ktoré majster Swarovski vyrobil kedysi vlastnoručne, respektíve tie, ktoré pochádzajú z dielne Swarovski z obdobia jeho život.

To je ale v dnešnej dobe už len ťažko rozpoznať, zberatelia obzvlášť tených kúskov šperkov by teda mali byť obozretní, či sa jedná o pravého Swarovski, alebo o kvalitnú napodobeninu. Záznamy o falšovanie výrobkov Swarovski, alebo o využívaní dobrého mena Swarovski máme ešte z doby mistrovho života. Predmety fimry Swarovski sú predávané vo viac ako 1300 predajniach po celom svete.

 

DANIEL SWAROVSKI


Všetko začalo v 90. rokoch devätnásteho storočia, kedy sa istý Daniel Swarovski, rakúsky klenotník svojim patentovanými strojmi na brúsenie začal rezať sklo a kryštále  tak ako nikto pred ním. V krátkej dobe získal so svojimi šperkami a sklenenými doplnky vedúce postavenie vo svete. Kryštály Swarovski, ktoré sú určené na vytváranie šperkov majú stovky tvarov a odtieňov farieb a tiež exisutje mnoho úprav a náterov, ktoré majú za účinok zmenu farby a lesk kryštáľu.


Zakaldatek spoločnosti Daniel Swarovski (1862 - 1956) bol vedec, podnikateľ, vizionár so silným humanitným zmýšľaním. Spoločne so svojím otcom pracoval v malej dielni v Čechách: Pomáha tu ručne brúsiť kryštálov pre sklársky priemysel a bižutériu predávanou v Jablonci. Mladý Daniel Swarovski je fascinovaný vynálezom elktřiny a postupnou elektrofikací strednej Európy a vidí vydesí kutečný potenciál kryštálu, ktorí by mohol byť použitý nielen pre šperky, ale aj pre osvetlenie. Ale tiež chce zachovať vysoký štandard výrobkov ich dielne, preto nevyrába osvetlenie pre priemyselné výrobne, ale skôr vkusné svetelné doplnky.

V roku 1895 založil Swarovski spoločne s finančníkom Armandom Kosmannem spoločnosť Swarovski (pôvodne známu ako A. Kosmann. Daniel Swarovski & Co). Spoločne založili dielňu na brúsenie kryštáľu vo Wattens v Tirolsku, kde využili miestne hydroelktráry na pohon svojich patentovaných a energeticky náročných strojov. Tu sa tiež začína písať história slávnej značky Swarovski, ktorá si po dodnes udržala výška kvalitu a originalitu svojho zakladateľa Swarkovského.

Kolekcia vyrobené firmou Swarovski sa časom rozrástla okrem Swarovského šperkov aj o kryštáľové plastiky a miniatúry, dekoratívne predmety a kryštáľové lustre. Všetky platiky vyrobené firmou Swarovski sú označené pôvodným logom dielne - protrženým kvetom. Toto logo bolo neskôr nahradené súčasným logom s labuťou v roku 1988.

Swarovski vyhral na prvé elektronické výstave vo Viedni v roku 1883 so svojimi patentovanými stroji na brúsenie kryštálu prvé miesto. D / aniel Swarovski bol ženatý a mal troch synov. Po Swarovských smrti prebral rodinný podnik jeho vnuk Daniel Swarovski II a pokračoval v diele svojho dedka. Brúsenie kryštálu sa prirodzene stalo rodinou tradíciou. Daniel Swarovski bol ocenený mnohými vyznamenaniami (napríklad za zásluhy o rakúsku republkiu, stal sa členom rytierskeho rádu, pozbieral niekoľko čestných členstvo na univerzitách a kluboch)

Po presťahovaní sa do Tirolska so Swarovski stretáva so silnými menami vtedajšej módy ako je Chanel, Schiaparelli, či Couture. Tak začala aj tredice tvorivej spolupráce s módnym priemyslom, ktorá pokračuje dodnes.

Táto tradícia sa zachovala aj dnes, v 21. storočia (k známym menám sveta módy sa neskôr pridali aj Christian Dior, či Versace), kedy Swarovski vytvára špeciálnu kolekciu kryštálov, na ktorom sa podieľa tím talentov z celého sveta. Kryštály sú potom použité v reprezentatívnych priestoroch spomínaných módnych guru

 

SWAROVSKI A slávne osobnosti


Firme Swarovski sa darí od začiatku písania histórie firmy udržať sa na absolútnom špici v obľúbenosti medzi slávnymi osobnosťami. Od Marlene Dietrich až po Madonu je celé 20. storočia přetkáno slávnymi ľuďmi a ich slabosťou pre šperky Swarovski. Dnes kryštál Swarovski pochoduje takmer po každom červenom koberci, ktorí vedie na značný spoločenskou udalosť. Rôzne kolekcia šperkov Swarovski zdobia pravidelne udeľovanie Oscarov, filmový festival v Cannes, Torontský filmový festival a mnoho iných.

Firma Swarovski tiež spolupracuje s filmovými producentmi a divadelníkov - kryštály Swarovski teda zdobia mnohé interiéry či pódia svetovo úspešných filmov, muzikálov a divadelných hier. V najväčšej paráde sa předvdly šperky Swarovski potrebné na kostýmoch pre film Mouline Rouge alebo v niekoľkých bondovkách. Zoznam slávnych osobností, ktoré dnes oblibujou práve zančky Swarovski by prekročil rozsah tohoto textu ...

Teraz je Swarovského portfólio rozšírilo o skvelé dekoračné darčeky ale v poslednej dobe aj o predmety úžitkové - ako napríklad USB kľúče, slúchadlá a na objednávku aj laptopy. V módnom priemysle štandardne osadzuje firma Swarovski do kabeliek, hodiniek, šiat a pod.

 

NÁTERY Swarovského šperkov


V snahe vytvoriť kryštál, ktorí by lámal svetlo a vytváral tak dúhové spektrum, experimetnoval Swarovski s rôznymi chemickými nátermi, čo sa neskôr ukázalo ako veľmi užitočné. Aurora Borealis alebo "AB" je dnes jedným u najpopulárnejších náterov a dodáva povrchu olejovo uhladený vzhľad. Iné excelentný nátery sú Volcano, Aurum či Dorado. Náterové hmoty sú vždy využívané len na časť šperku.

Pri dvojitom nátere je Swarovského výrobej označený napr AB 2x, Dorado 2x apod V roku 2004 firma Swarovski prvýkrát použila nový náter Xilion určený na optimalizáciu lesku Roses (kryštáľové komponenty s polochými chrbtom) a šatónmi (kosoštvorcový rez). Najbežnejšie sú však práve efekty AB (spôsobuje u šperkov dúhové obrazy), saténový efekt (zvyšuje hĺbku farieb) a matný efekt (jednotvárnému prvku dodá farbu).

Všimnite si, že obyčajné leštené šperky, mnohokrát za deního svetla ale aj za znížených svetelných podmienok stáčala svoj lesk a celkový výzor šperku.

 

FIRMA SWAROSKI DNES


Skupina Swarovski dnes okrem svojich predajní distribuuje šperky Swarovski aj obchodníkom a výrobcom šperkov po celom svete. Ďalej firma zahŕňa aj výrobcu brúsnych strojov s názvom TYROLIT, výrobca svetelného dopravného značenia Swareflex, obchodnú firmu SIGNITY, ktorá obchoduje so syntetickými a prírodnými drahokami a Swarovski Optik vyrábajúce optické prístroje ako napríklad ďalekohľady, puškohľady a pod Spoločnosť Swarovski tiež prevádzkuje tematický zábavný park, kde je orientované všetko na kryštál, sklo a šperky Swarovski. Park sa nachádza v meste Wattens, kam tiež siahajú korene firmy Swarovski.

 

ACTIVE KRYŠTÁLY SWAROVSKI


V roku 2007 Swarovski a Philips vytvožřili jednotku na trhu vo výrobe tzv "Active kryštálov" - spojenie spotřebných elektronických zariadení s kryštálmi Swarovski. Jednalo sa najmä o USB kľúče, slúchadlá, či klávesnice mobilných telefónov. V ďalšom roku firmy vyrábajúce elektroniku hroadně túžili vytvoriť konkrenci v tomto segmente a objednávky na kryštál Swarovski sa len hrnuli. Firma Swarovski tiež vyrába šperky na objednávku špeciálne podľa predstáv spotrebiteľov (väčšinou umelcov) v ich vlastnom originálnom prevedení.

 

INFO pre návrhárov

 

V roku 2007 začala firma Swarovski projekt v ktorom na svojich internetových stránkach komunikuje s návrhári šperkov Swarovski či projektantov interiérov ktorí používajú kryštály Swarovski. Prostredníctvom tohoto projektu komunikuje s módnymi domami po celom svete a snaží sa maximálne vyjsť v ústrety pri výrobe šperkov Swarovski na objednávku. Zároveň odpadá nutnosť nakupovať odo priekupníka.

 

ZAUJÍMAVOSTI


Kryštály Swarovski zdobia aj hviezdu svietiace na budove hlavného mrakodrapu Rockefellerovho Centra

Swarovski tiež pravidelne rozžiaruje najvyššej vianočný stromček v New Yorku. Swarovski sa ako jedným firme podaril tento kúsok päť rokov za sebou.

Firma Swarovski sponzoroval film Fantóm Opery, v ktorej luster v opere tvoria práve kryštálmi Swarovski. Výloha Swarovského obchodu sa vo filme mihne tiež.

 

Sperkovnica.eu a swarovski

 

logo sperkovnica.euNáš portál šperkovnica.eu plne spolupracuje s dodávateľom kryšťálov swarovski s platne podpísanou zmluvou na nákup komponentov Crystallized - Swarovski Elements. Naša spoločnosť Schmuck s.r.o. je plne certifikovaná certifikátom swarovski s možnosťou výroby vlastných šperkov s použitím Swarovski Elements.


Vyhlásenie

 

Ak chcete použiť článok, musíte udať priamy zdroj článku s linkou na náš článok.